wróć... Czy transmisje online są bezpieczne?

Bezpieczeństwo transmisji online

Na początku roku 2020 nasza codzienność się zmieniła, a wraz z nią pojawiła się silniejsza niż dotychczas potrzeba sięgnięcia po nowoczesne technologie dające choć odrobinę poczucia bliskości, wspólnoty i zjednoczenia w modlitwie lub wspomnieniach w czasie ceremonii ostatniego pożegnania. Taką technologią są transmisje online.

Wraz z upowszechnieniem się różnych technologii udostępniania wideo online pojawiły się pytania o bezpieczeństwo tej usługi, ponieważ nie każdy chce, by jego wizerunek i emocje były szeroko publikowane w internecie. Jednym z narzędzi do transmitowania online są powiadomienia eKlepsydra. Formuła, w jakiej działa powiadomienie sprawia, że transmisje online łączą Rodziny i przyjaciół osób zmarłych na całym świecie – ceremonie odbywające się w Polsce mogą być oglądane przez członków rodziny i znajomych przebywających w innych krajach i na odległych kontynentach. Jest to także dobre rozwiązania dla osób mieszkających w innych krajach czy miastach, które nie mogą przybyć na pogrzeb, a chcą wziąć udział w ceremonii ostatniego pożegnania. Są także sytuacje, gdy z powodów zdrowotnych nie możemy uczestniczyć w uroczystości. Wystarczy mieć przy sobie telefon, tablet lub komputer z dostępem do internetu, by podczas transmisji online obejrzeć całą uroczystość.

Link do transmisji

Co ważne link do transmisji prowadzonej w powiadomieniu eKlepsydra nie jest publiczny, jest udostępniany tylko osobom, które otrzymały powiadomienie. Dzięki temu nie ma obaw, że osoba niepożądana obejrzy transmisję, naruszy prywatność żałobników uczestniczących w pogrzebie, bądź wykorzysta nagranie w sposób niewłaściwy.


Nie ma możliwości, by materiał wideo wydostał się na przykład do YouTube’a czy mediów społecznościowych bez udziału osób, które otrzymały powiadomienie w aplikacji eKlepsydra. Jeśli najbliżsi będą chcieli zrealizować transmisję za pomocą Facebooka, jest to oczywiście możliwe, jednak zawsze jest to ich osobista decyzja.

Jeśli firma pogrzebowa lub inny wykonawca oferuje usługę transmisji online, zawsze warto zapytać o szczegóły oferty, zwracając uwagę na technologię, w której realizowane będzie nagranie oraz upewnić się, w jaki sposób będzie udostępniane.